گزارش بازار اوراق بهادار یکشنبه 25 آذر ماه1397

گزارش بازار یکشنبه " بیست و پنجم آذر ماه "


 

بازار متعادل و کم حجم آغاز به کار کرد. گروه خودرو و بانک مجددا در ابتدای بازار با فشار فروش مواجه شدند و در گروه فلزات اساسی و پترو پالایشی ها نیز شاهد معاملاتی کم حجم و با گرایش اصلاحی بودیم.

نمادهای معاملاتیدماوند، لکما، بکهنوج، فافزا و وخارزم بازگشایی میشوند.

در فلزات اساسی صف فروش نماد ذوب همچنان پابرجا بود و در این دقایق فشار فروش فولاد را نیز با افت بیش از سه درصدی مواجه کرد. هرمز، فباهنر، فزرین و کیمیا از نمادهای مثبت گروه بودند.

در گروه فراورده های نفتی نیز ونفت تک نماد مثبت گروه بود و نمادهای شراز،شبریز، شبندر، شتران، شپاس امروز فشار فروش بالایی را تجربه کردند. شپنا با حمایت های صورت گرفته معاملات بهتری را طی روز جاری ثبت کرد و البته در دقایق پایانی بازار رنج منفی تا درصدهای کف مجاز در این نماد حجم معاملات را افزایش داد.

در گروه محصولات شیمیایی، معاملات نمادهای زاگرس، شپترو، شیران، شیراز، شفن و مارون با افزایش نسبی تقاضا همراه بود. شغدیر امروز در سقف مجاز قیمتی داد و ستد شد.

در گروه خودرو امروز نیز فشار فروش مشهود بود و خساپا و خودرو افت بیش از ۴ درصدی را تجربه کردند. خپارس، خزامیا، خبهمن، خگستر نیز با افت قیمتی همراه شدند و #خاذین که روز گذشته صف خرید داشت امروز به کف مجاز قیمتی رسید. خدیزل، ختراک و ختور از معدود نمادهای همراه با رشد قیمت گروه بودند و در ادامه افزایش نسبی تقاضا در گروه خودرو بهبود نسبی معاملات نمادهای این گروه را به دنبال داشت.

در گروه ماشین آلات و دستگاه های برقی، بالبر، بکاب و بترانس با معاملاتی مثبت مواجه شدند و بقیه نمادها همسو با کلیت بازار منفی داد و ستد شدند.

در گروه عرضه برق برخلاف کلیت بازار شاهد معاملاتی مثبت بودیم. ونیرو صف خرید داشت و بفجر و بمپنا و وهور نیز رشد قیمتی را تجربه کردند. شفاف سازی های صورت گرفته در رابطه با افزایش نرخ ها در این گروه از مهم ترین دلایل اقبال بازار علیرغم جو منفی معاملات بود.

در معدنی ها نیز معاملات با افت در اکثر نمادها دنبال شد. کگل، کچاد،  کاما و کدما به کف مجاز قیمتی رسیدند و نماد تازه وارد کگهر نیز با افت بیش از سه درصدی مواجه شد.

در گروه بانک مجددا شاهد افزایش فشار فروش بودیم به طوری که نماد وبملت به  
برای خواندن ادامه مطلب بر روی لینک زیر کلیلک نماید. 

گزارش بازار یکشنبه " بیست و پنجم آذر ماه "فایل ها برای دانلود

Print
نویسنده: sepehrUser
0 نظرات
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

دسته ها: گزارش بازارتعداد نمایش ها: 878

کلمات کلیدی:

نام شما
ایمیل شما
عنوان
پیام خود را وارد کنید ...
x
دی ان ان evoq, دات نت نیوک ,dnn