گزارش بازار اوراق بهادار شنبه 28 آذر ماه1397

گزارش بازار چهار شنبه " بیست و هشتم آذر ماه "

 

بازار با فشار فروش در گروه های پتروپالایشی آغاز به کار کرد و خصوصا نمادهای پالایگاهی متاثر از افت شدید قیمت نفت در بازارهای جهانی با فشار عرضه روبرو شدند. در ساعات پایانی بازار افزایش تقاضا در نمادهای گروه بانک معاملات مناسبی را برای این گروه به دنیال داشت.

اما در بازار نمادهاي معاملاتي شبريز غپينو و سشمال بازگشایی شدند.

در فلزات اساسی نیز شاهد معاملاتی یکپارچه منفی بودیم و عمده نمادهای گروه با افت بیش از سه درصدی مواجه شدند. فولاد در محدوده کف مجاز داد و ستد شد و فاسمین، کاوه، فخوز، فایرا، فنوال، فباهنر و فراور با افت بیش از سه درصدی داد و ستد شدند.

در گروه فراورده های نفتی با افت قیمت نفت شاهد معاملاتی یکپارچه منفی بودم. شبندر، شپنا، شتران، شاوان به کف مجاز قیمتی رسیدند و شپاس و شنفت تک نمادهای همراه با نوسانات مثبت قیمتی بودند. صف فروش بیش از ۸ میلیونی نماد شبندر تا پایان معاملات پابرجا ماند و سهامداران حقوقی فعال در نماد همچنان اقدامی جهت متعادل شدن معاملات این نماد انجام ندادند و این در حالیست که در نماد شپنا و شتران حمایت های صورت گرفته محسوس بود.

در گروه محصولات شیمیایی، علیرغم معاملات یکدست منفی، نماد شتوکا در سقف مجاز قیمتی داد و ستد شد.

در گروه خودرو و قطعات نیز همسو با جو کلی بازار معاملاتی منفی در جریان بود و خزر و خفنر تک نمادهای مثبت بازار در ابتدای معاملات بودند. پس از گروه بانک، افزایش نسبی تقاضا در گروه خودرو نیز محسوس بود و معاملات نماد #خپارس و #خزامیا و #خساپا به محدوده مثبت وارد شد.


برای خواندن ادامه مطلب بر روی لینک زیر کلیلک نمایید

گزارش بازار چهار شنبه " بیست و هشتم آذر ماه "


 

فایل ها برای دانلود

Print
نویسنده: sepehrUser
0 نظرات
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

دسته ها: گزارش بازارتعداد نمایش ها: 981

کلمات کلیدی:

نام شما
ایمیل شما
عنوان
پیام خود را وارد کنید ...
x
دی ان ان evoq, دات نت نیوک ,dnn