گزارش بازار اوراق بهادار دوشنبه 26 آذر ماه1397

گزارش بازار دوشنبه " بیست و ششم آذر ماه "

 

بازار متعادل و کم حجم آغاز به کار کرد و امروز گروه خودرو در ابتدای بازار مجددا مورد توجه قرار گرفت.

نماد تازه وارد #مادیرا که طی چند روز گذشته و همزمان با ایجاد اختلال در هسته معاملات به صف فروش رسیده بود امروز با افزایش تقاضا مجددا به روند صعودی بازگشت و صف خرید داشت. در نماد #مادیرا شاهد حجم معاملات سنگینی هستیم و نماد پس از حجم معاملات بیش از ۸۰ میلیون سهمی همچنان با صف خرید روبرو شد. با گذشت بیش از دو ساعت از بازار مجددا شاهد افزایش فشار فروش در گروه های بزرگ و نمادهای مورد توجه بازار بودیم. فولاد، وبملت، ذوب، فخوز، شبندر و رمپنا فشار فروش داشتند و افت بیش از ۸۰۰ واحدی شاخص کل را به دنبال داشتند. در دقایق پایانی بازار نماد وبملت، فخوز، رمپنا، کنور و فولاد، کچاد و کگل به کف مجاز قیمتی رسیدند.

در فلزات اساسی صف فروش نماد ذوب همچنان پابرجا بود و پس از یک بار جمع آوری شاهد تشکیل مجدد صف فروش بودیم و همین موضوع تا حدودی فشار را بر دیگر نمادها نیز افزایش داد. فولاد، فملی، فاسمین، کاوه و هرمز با افت محدود همراه بودند و فسپا، فروس و فنوال از نمادهای همراه با رشد گروه بودند.

در گروه فراورده های نفتی نیز شاهد افت اکثر نمادها همسو با جو کلی بازار بودیم هرچند فشا فروش به دلیل حمایت های صورت گرفته در این گروه از کلیت بازار کمتر بود.

در گروه محصولات شیمیایی، اپیکو پس از شفاف سازی در رابطه با آگهی فروش سهام وغدیر با رشد بیش از سه درصدی بازگشایی شد و بیشترین تاثیر مثبت را برشاخص کل داشت. شوینده، ساینا و شپاکسا با نوسانات مثبت روبرو شدند و امروز شغدیر فشار فروش داشت و افت بیش از سه درصدی را تجربه کرد.

در گروه خودرو امروز معاملاتی یکدست مثبت را شاهد بودیم. نماد خساپا با صف خرید بیش از بیست میلیونی آغاز کرد و خودرو، خزامیا، خپارس، خگستر به سقف مجاز رسیدند. در قطعه سازها نیز معاملات اکثر نمادها با رشد قیمتی همراه بودند. درادامه افت کلی بازار عقب نشینی خریداران در این گروه را نیز به دنبال داشت.

برای خواندن ادامه مطلب بر روی لینک زیر کلیک نماید

گزارش بازار دوشنبه " بیست و ششم آذر ماه "


 

فایل ها برای دانلود

Print
نویسنده: sepehrUser
0 نظرات
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

دسته ها: گزارش بازارتعداد نمایش ها: 905

کلمات کلیدی:

نام شما
ایمیل شما
عنوان
پیام خود را وارد کنید ...
x
دی ان ان evoq, دات نت نیوک ,dnn